Program exkurzí  -  středa odpoledne 13. září 2017

 

A - Odborná prohlídka provozů firmy Rudolf Jelínek ve Vizovicích

   Areál společnosti Rudolf Jelínek prošel nedávno kompletní rekonstrukcí, která mu vrátila podobu z 30. let minulého století, tzn. z období, kdy firmu vlastnil pan Rudolf Jelínek. Během odborné exkurze proběhne představení destilační kolony firmy Arnold Holstein, součástí je dále prohlídka muzea, expozice whisky, egalizace (obří sudy), stáčírny, rektifikace a kvasírny. Exkurze zahrnuje ochutnávku tří vzorků.

 

B – Prohlídka státního hradu Buchlov

   Hrad Buchlov je jedním z nejstarších hradů v České republice. Stojí na stejnojmenném kopci v Chřibech a založen byl 1. polovině 13. století. V 16. století byl původně gotický hrad přebudován na sídlo v renezančním slohu. Zájemci se zúčastní okruhu Buchlov v proměnách času, jehož součástí je prohlídka gotických a renezančních prostor, černé kuchyně, zbrojnice, knihovny, rodinného muzea Berchtoldů, přírodovědeckých a egyptologických sbírek a výstup na vyhlídkovou věž.

 

C – Návštěva Baťova institutu s prohlídkou „Baťova mrakodrapu“

   Stálá expozice Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost mapuje dějiny Baťova koncernu od založení až po znárodnění v roce 1945. Stručně shrnuje i jeho poválečný vývoj. Baťovská éra je rozdělena do řady témat, která se zabývají základními obory působnosti koncernu od výroby, budování zahraničních společností přes prodej, reklamu, dopravu až po nevýrobní sféru. Další díl expozice je věnován zlínskému filmovému studiu, jeho historii, produkci a osobnostem s ním spojených. Závěrečným okruhem je fenomén moderního cestovatelství s prezentovaným sbírkovým fondem inženýrů Hanzelky a Zikmunda, Eduarda Ingriše a Stanislava Škuliny. Expozice se nachází v nově zrekonstruovaných prostorách Baťova institutu. Součástí výletu je také prohlídka terasy a historického výtahu bývalé Správní budovy firmy Baťa ve 21. budově baťovského areálu, která je známější pod přezdívkou „Baťův mrakodrap“.

 

D -  Individuální program

   Hotel Harmonie nabízí mimo jiné profesionální služby pro celkovou regeneraci organismu. Nabídka služeb je k dispozici na webových stránkách hotelu. K dalším tipům pro příjemně strávené středeční odpoledne patří možnost koupání na přehradě Pozlovice, koupání u přehrady na koupališti Duha nebo turistické výpravy do blízkého okolí.  Více informací podá Turistické a informační centrum města. Rodinám s dětmi, ale i ostatním zájemcům, doporučujeme návštěvu nedaleké Zoo Zlín, v jejímž areálu se také nachází zámek Lešná.

  Generální partneři

 

    

 

         Hlavní partneři     
  
     Partneři     

 

optimalizováno pro Mozilla Firefox 53.0                           webmaster: spmirka